IfItDoesntMatchAnyMedia
Sklep Belisima

Poduszki antywstrząsowe dla noworodków

Poduszka antywstrząsowa dla noworodka to niezwykle przydatny gadżet, który powinien znaleźć się w posiadaniu każdego rodzica. Zapewnia ona maluszkowi bezpieczeństwo zarówno w czasie podróży w foteliku samochodowym, jak i w wózku. W naszym sklepie internetowym Belisima znajdą Państwa tego typu poduszki w różnych kształtach i kolorach. Powstały one z myślą o najmłodszych członkach rodziny.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

Czym tak właściwie jest poduszka antywstrząsowa?

Z poduszki antywstrząsowej dla niemowlaka powinni korzystać rodzice, aby wspomóc odcinek szyjny kręgosłupa swojej pociechy. Taka poduszka przyda się już od pierwszych dni życia dziecka. Wszystko po to, aby podtrzymać jego główkę. Maluszek na początku, zanim sam będzie w stanie utrzymać w pełni swoją głowę, narażony jest na naciągnięcie mięśni karku, jak również urazy samej głowy, czy kręgosłupa. Dlatego należy mu pomóc, aby nie doszło do tego typu sytuacji. Jednak kiedy niemowlę znajduje się w wózku, czy też w foteliku samochodowym, pomoc w podtrzymaniu główki możemy zapewnić mu właśnie za pomocą odpowiedniej poduszki. Przyda się ona nie tylko w przypadku noworodków. Nawet starsze dzieci, kiedy zasną, nie są w stanie kontrolować opadania i przechylania się głowy. Może to w konsekwencji prowadzić do powstawania mniej lub bardziej bolesnych mikrourazów. Nie da się również ukryć, że zarówno drogi samochodowe, jak i chodniki, posiadają liczne wyboje czy ubytki. W związku z tym nie brakuje wstrząsów, które wiążą się z gwałtownymi ruchami główki dziecka. Zapobiec wyżej opisanym sytuacją może odpowiednia poduszka, dostępna w naszym sklepie.

Jaka poduszka antywstrząsowa do fotelika?

W naszym sklepie dostępne są dwa rodzaje poduszek antywstrząsowych. Pierwsze z nich kształtem przypominają motylka, z kolei drugie skrzydełka. Ich budowa jest prawie że identyczna, różni się jedynie kształtem elementów bocznych. Jednak zasada działania jest taka sama w obu przypadkach. Każda z poduszek składa się z dwóch elementów. Jest to płaski środek wyprofilowany w taki sposób, aby zapewnić główce dziecka naturalne ułożenie. Kolejny element stanowią dwa miękkie skrzydła, otaczające płaski środek. Właśnie taka konstrukcja doskonale zdaje egzamin zarówno w fotelikach samochodowych, jak i również w wózkach. Zaleca się, aby z takich poduszek antywstrząsowych korzystać tylko wtedy, gdy niemowlę jest w zasięgu wzroku rodzica. Prawda jest taka, że poduszkę antywstrząsową do wózka można wykorzystać również w innych sytuacjach. Zastanawiają się Państwo w jakich? Można umieścić ją na przewijaku i dopiero wówczas położyć na niego bobasa i przebrać. Można również umieścić ją w kokonie niemowlęcym, a następnie ułożyć dziecko. Być może przyda się w czasie karmienia maleństwa. Zastosowań jest naprawdę wiele. Kiedy już dziecko wyrośnie z podusi, może ona pełnić funkcję dekoracyjną.

Poduszka antywstrząsowa od Belisima

Przy zakupie takiej poduszki warto zwrócić uwagę na to, z czego została wykonana. Nie można bowiem zapomnieć, że będzie ona miała bezpośrednią styczność ze skórą maleństwa. Dostępne w naszym sklepie internetowym poduszki antywstrząsowe wykonane są z materiałów najlepszej jakości, a wszystko w trosce o dzieci. Na wierzchu znajduje się więc stuprocentowa bawełna. Pozwoli ona uniknąć uczuleń, a także nie podrażni delikatnej skóry noworodka. Produkt ten jest szyty ręcznie, z dbałością o każdy szczegół. Jak już wspomnieliśmy, poduszka składa się z dwóch podstawowych elementów. Zrezygnowaliśmy z zastosowania odstających elementów ozdobnych czy doczepiania lub doklejania koralików itp. aby zapewnić dziecku maksimum bezpieczeństwa w czasie użytkowania.

Jakie jeszcze akcesoria oprócz poduszek antywstrząsowych dla noworodków zapewniają im bezpieczeństwo?

Poduszki antywstrząsowe dla noworodków to jedno z najważniejszych akcesoriów, które zapewniają maluchom bezpieczeństwo podczas pierwszych miesięcy życia. Dzięki nim ryzyko mikrourazów kręgosłupa szyjnego jest znacznie zredukowane. Jednak to nie jedyny element, który chroni Państwa pociechy przed potencjalnymi zagrożeniami. W sklepie Belisima oferujemy wiele innych akcesoriów, zapewniających komfort i bezpieczeństwo najmłodszym.

Ochraniacze do łóżeczka dla niemowląt to niezbędne akcesoria, które chronią niemowlę przed uderzeniem się o szczebelki łóżeczka. Są miękkie, wyściełane i otaczają wnętrze łóżeczka z trzech stron. Dzięki nim maluch jest bezpieczny, a rodzice mogą spać spokojnie, wiedząc, że ich pociecha jest chroniona. W połączeniu z poduszkami antywstrząsowymi dla noworodków tworzą idealne środowisko do snu.

Baldachimy stanowią nie tylko element dekoracyjny, ale przede wszystkim praktyczny. Chronią niemowlę przed bezpośrednim światłem, co pozwala na głębszy i spokojniejszy sen. Dodatkowo, w cieplejsze miesiące, mogą chronić przed owadami. Współpracując z poduszkami antywstrząsowymi dla niemowląt, baldachimy tworzą przytulne i bezpieczne miejsce do odpoczynku.

Jak stosować poduszki antywstrząsowe dla niemowląt w fotelikach samochodowych?

Foteliki samochodowe to podstawowe wyposażenie, jakie kupują rodzice. Aby zapewnić maluchowi maksymalny komfort i bezpieczeństwo podczas podróży, warto zaopatrzyć się w poduszki antywstrząsowe dla niemowląt. Mogą być z powodzeniem używane w fotelikach, aby zwiększyć bezpieczeństwo i komfort podróży. Ważne jest, aby poduszka była odpowiednio dobrana do wielkości główki niemowlęcia. Za duża może nie zapewnić odpowiedniego wsparcia, za mała zaś może być niewygodna. Poduszka antywstrząsowa powinna być umieszczona tak, aby delikatnie podpierała główkę malucha, nie powodując jednocześnie jej przekrzywienia. Podczas umieszczania malucha w foteliku z poduszką antywstrząsową należy upewnić się, że jego kręgosłup jest w naturalnej, prostej pozycji.