IfItDoesntMatchAnyMedia
Sklep Belisima

Poduszki dla niemowląt

Noworodki podobnie jak niemowlaki potrzebują bardzo dużo snu. W pierwszych miesiącach życia przesypiają większą część dnia z przerwami na karmienia. Tak więc warto zadbać o higienę i bezpieczeństwo snu maleństwa. W tym celu przydać się może odpowiednia poduszka. W Belisima przygotowaliśmy szeroką ofertę poduszek dla niemowląt. Dostępne są w wielu różnych kształtach, jak również kolorach.

Wyświetlanie 1–24 z 36 wyników

Ręcznie szyte poduszki dla dzieci

W ofercie naszego sklepu znalazły się poduszki dla niemowląt. Są one szyte ręcznie z materiałów najwyższej jakości, jak również z dbałością o każdy szczegół. Są bezpieczne w użytkowaniu, a także posiadają niezbędne atesty. Wszystko w trosce o dobro i bezpieczeństwo dzieci. W Belisima znajdą Państwo poduszki w kształcie: motylka, chmurki, księżyca, skrzydeł, czy gwiazdki. Niektóre z nich są jednokolorowe, a na innych znajduje się ciekawy, różnokolorowy print. Każdy znajdzie więc coś w sam raz dla siebie, co będzie pasowało do wystroju pokoiku dziecięcego, czy do wózka. Poduszka może pełnić różne funkcje. Ta w formie motylka polecana jest dla najmłodszych pociech. Jest specjalnie wyprofilowana w taki sposób, aby ograniczyć mikrowstrząsy podczas spacerów, kiedy niemowlę znajduje się w wózku. Zapewnia też komfort dziecka, które znajduje się w foteliku samochodowym, w czasie podróży. Można również położyć ją na przewijaku w czasie przebierania pociechy. Inny sposób wykorzystania to umieszczenie jej w kokonie niemowlęcym, w czasie gdy dziecko ucina sobie w nim drzemkę, albo się bawi.

Poduszka do spania, ale nie tylko

Niektóre z dostępnych u nas poduszek zostały stworzone właśnie z myślą o tym, aby dziecko mogło na nich spać. Mają ergonomiczny kształt i zapewniają mu odpowiednie warunki. Jeśli szukają Państwo czegoś takiego, to warto postawić na poduszkę w kształcie motylka. Pozwala ona podeprzeć głowę niemowlaka z wielu stron, zapobiegając tym samym jej niekontrolowanemu kiwaniu się w różnych kierunkach. Jest to bardzo cenna rzecz, szczególnie wtedy, kiedy maleństwo nie potrafi jeszcze samodzielnie utrzymać główki, albo w czasie kiedy po prostu śpi i dzieje się to w sposób nieświadomy. Dzięki temu chroniony jest odcinek szyjny kręgosłupa. Dbanie o kręgosłup pociechy w jej pierwszych tygodniach życia jest niesamowicie ważne, bowiem wpływa na jego rozwój i może zapobiec późniejszym wadom. Jednak czy poduszka musi służyć jedynie do spania? Odpowiedź brzmi: nie. Wśród naszej oferty dostępnych jest wiele ciekawych wzorów poduszek dla niemowląt. Ta w formie chmurki czy gwiazdy może służyć do ozdoby. Będzie pięknie wyglądała położona gdzieś w pokoiku dziecięcym. Z czasem być może posłuży do zabawy.

Czy do wózka potrzebna jest poduszka?

Jedni rodzice nie umieszczają w wózku żadnej poduszki. Z kolei drudzy wkładają niewielką poduszkę pod główkę dziecka do gondoli. Tak naprawdę może pełnić ona bardzo ważną rolę. Jej głównym celem będzie amortyzowanie wstrząsów. Wychodząc z dzieckiem na spacer i umieszczając ją w wózku, w pozycji leżącej w gondoli, trzeba pamiętać o tym, że powierzchnia, po której jedzie wózek nie zawsze jest idealna. Czasem zdarzają się w chodnikach ubytki, nie brakuje też krawężników. W przypadku lasu czy polnej drogi nawierzchnia może być szczególnie wymagająca. Dlatego taka poduszka może okazać się dobrym rozwiązaniem w celu zamortyzowania wstrząsów. Jeśli szukają Państwo również czegoś, czym można byłoby przykryć pociechę w chłodniejszy dzień lub w czasie drzemki, polecamy nasze kocyki. Z kolei w pierwszych miesiącach życia niezbędny może okazać się rożek niemowlęcy.

Na co zwrócić uwagę, wybierając poduszki dla niemowląt?

Wybór odpowiednich poduszek dla niemowląt jest kluczowy dla komfortu i bezpieczeństwa malucha. Choć oferujemy w sklepie Belisima produkty wysokiej jakości, przypominamy o ważnych aspektach, na które zawsze warto zwrócić uwagę podczas zakupu. Przede wszystkim, należy wybierać poduszki wykonane z naturalnych materiałów, takich jak bawełna. Są one delikatne dla wrażliwej skóry niemowląt i nie powodują alergii. Lepiej unikać materiałów syntetycznych, mogących powodować podrażnienia. Materiał poduszki powinien być przewiewny, aby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza. Dzięki temu dziecko unika nadmiernego pocenia się podczas snu.

Bezpieczeństwo i higiena

Trzeba upewnić się, że poduszka nie ma luźnych elementów, takich jak guziki, mogących stanowić zagrożenie dla niemowlęcia. Ponadto poduszka powinna być odpowiedniej wielkości, aby uniknąć ryzyka zakrycia twarzy dziecka. Poduszki dla niemowląt powinny być stosunkowo twarde, aby zapewnić odpowiednie wsparcie dla główki i szyi. Zbyt miękka poduszka może prowadzić do niewłaściwej postawy podczas snu. Niemowlęta często brudzą swoje otoczenie, dlatego ważne jest, aby poduszka była łatwa do czyszczenia. Warto wybierać modele, które można prać w pralce i które nie tracą kształtu po praniu. Łączy się to z estetyką, ponieważ oczywiście wygląd poduszki również ma znaczenie. Najlepiej kupować modele harmonizujące z wystrojem pokoju dziecięcego.

Jak widać, wybór odpowiednich poduszek dla niemowląt wymaga uwzględnienia wielu aspektów. Ważne jest, aby poduszka była bezpieczna, komfortowa i wykonana z materiałów najwyższej jakości. Dzięki temu zapewnisz swojemu maluchowi spokojny i zdrowy sen.